Czy mężczyznom pasuje grzywka?

Grzywka jest takim typowym elementem, można nawet powiedzieć, że dodatkiem, na który najczęściej decydują się przedstawicielki płci pięknej – jest ona uzupełnieniem wielu kobiecych i dziewczęcych fryzur. Długa i idealnie prosta, sięgająca niemalże samych oczu, nadaje drapieżnego looku, będąc czymś idealnym dla nastoletnich buntowniczek, które pragną skryć się przed całym światem i każdemu jednocześnie pokazać, że nie są nim w ogóle zainteresowane. Ta dłuższa, przycięta na bok i delikatnie opadająca na jedno oko tworzy duet idealny z rozpuszczonymi długimi włosami, bawiąc się ich spokojnym i często aż nudnym wyglądem, a także pogłębiając samo spojrzenie i dodając kobiecie charakteru. Mimo iż grzywki uznawane są za typowo damskie atrybuty, mężczyźni oczywiście też mogą je nosić i to z równie dobrym rezultatem. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego katalogu z fryzurami, by odszukać w nim przeróżne męskie fryzury z grzywką. Pojawiają się one i w czasopismach, i na licznych stronach internetowych. Nie trzeba nawet tam ich szukać – wystarczy wyjść na ulicę w większym mieście, a czasem i na wsi, by dostrzec wokół przynajmniej kilku panów z modnie przyciętymi grzywkami. Co prawda w ostatnim sezonie fryzjerzy jakoś nieczęsto korzystają z tego elementu, ale jako że moda zawsze wraca, można się spodziewać, że już za parę miesięcy nastąpi wielki powrót męskich fryzur z grzywkami. Które z nich zapewnią więc panom najbardziej unikalny i jednocześnie stylowy wygląd?

Zalet noszenia grzywek jest wiele. Przede wszystkim jest to taki unikalny element, a nawet i dodatek, który pełni taką samą rolę dla włosów jak torebka czy biżuteria dla całej odzieżowej stylizacji. Grzywki dodają charakteru! Zmieniają najprostszą fryzurę o sto osiemdziesiąt stopni, bawiąc się jednocześnie prezencją samego mężczyzny i nadając mu lekko zawadiackiego looku. Są bardzo oryginalne i to również z racji tego, że wciąż niewielu mężczyzn decyduje się na ich noszenie. Jak już robią to młodzi nastoletni chłopcy, podczas gdy nawet starszy pan mógłby sporo zyskać, gdyby podjął to ryzyko i w gabinecie fryzjerskim przystał na propozycję swojego stylisty, oferującego mu zrobienie krótszej lub dłuższej grzywki. Totalnie odmienia ona każe cięcie. Radykalnie rewolucjonizuje męski wygląd. Oprócz tego potrafi poprawić prezencję twarzy, zmieniając lekko jej naturalne proporcje i wydobywając z nich to, co jest w nich najpiękniejsze. A jakie męskie fryzury z grzywką są najatrakcyjniejsze i najciekawsze? Nie wystarczy się im przyjrzeć i wytypować z nich tą najpiękniejszą, aby następnie u swojego fryzjera uzyskać taki look, o jakim się marzyło. Grzywka jest bowiem dość wymagającym elementem urody. Trzeba dopasować ją nie tylko do swojego gustu, ale także i do rodzaju twarzy, jej rysów czy nawet grubości i rodzaju włosów.

Mężczyźni nie lubią jednak przesadnie zajmować się swoim wyglądem. Oczywiście chcą świetnie się prezentować, ale nie zamierzają w takim celu tracić ogromnej ilości czasu. Najczęściej przygotowują się do wyjścia z domu w ciągu maksymalnie trzydziestu minut. Tyle czasu zajmuje im uczesanie włosów, umycie twarzy i zębów, ubranie się i zjedzenie szybkiego śniadania. Gdyby okazało się natomiast, że ich nowe cięcie wymaga półgodzinnego stania przed lustrem i bawienia się tymi wszystkimi kosmetykami i narzędziami, najprawdopodobniej już po tygodniu wcześniejszego wstawania zrezygnowaliby ze swojej fryzury i powrócili do dawnego i mniej wymagającego uczesania. Na szczęście są i takie rodzaje grzywek, które układają się dosłownie same. Najlepsze są te długie, idealnie wtapiające się w resztę włosów i prezentujące się zdecydowanie najbardziej naturalnie. Nie trzeba ich nosić na czole. Nieraz zasłaniają one pole widzenia, a o ile kobietom niespecjalnie to przeszkadza, gdyż dla dobrego wyglądu są w stanie zrobić wszystko, tak mężczyźni mogą na to narzekać. Grzywki zaczesane do góry sprawią im zatem większy komfort. Wbrew pozorom nie układa się ich trudno – wprawionym osobom zajmuje to maksymalnie pięć minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here