Najlepsze kosmetyki do cery naczynkowej

Każdy rodzaj cery wymaga od nas szczególnej opieki, każda z nas jest inna, o każdą należy odpowiednio zadbać.
Dziś skupimy się na cerze naczynkowej, której charakterystyczne objawy to: przesuszenie i zaczerwienienie, w większości przypadków towarzyszy jej swędzenie. Poprzez rozrzedzenie naczyń krwionośnych, ciśnienie krwi wzrasta, co powoduje powstawanie rumieńców na twarzy. Pojawiają się one najczęściej w okolicy brody, nosa i policzków.
W rzeczywistości dobór kosmetyki do cery naczynkowej może okazać się bardzo trudny. Producenci bardzo często oferują całą linię produktów i to właśnie zastosowanie całej serii przyniesie zadowalające efekty. Zaczynamy od demakijażu, później następuje mycie, tonizowanie, nawilżanie i na samym końcu odżywianie. Głównymi składnikami kosmetyki do cery naczynkowej są wyciągi z kasztanowca, z arniki górskiej, krzem, jak i witamina K i C. Bardzo często całe serie można kupić w promocyjnej cenie w aptekach internetowych, więc warto szukać, by nie przepłacić.
Rumieniec pojawiający się na twarzy kobiet posiadających cerę naczynkową spowodowany jest w głównej mierze stresem, spożyciem alkoholu, czy też zmianą temperatury. Jak się okazuje, również niektóre choroby mogą być za niego odpowiedzialne. Zaliczamy tu choroby układu pokarmowego, czy też nadciśnienie tętnicze, a także różnego rodzaju alergie, zmiany hormonalne, a także wrodzona wrażliwość, czyli po prostu taki nasz urok. Osoby posiadające cerę naczynkową powinny unikać wiatru, mrozu, a także przebywania przez dłuższy okres na słońcu. Każdy zdaje sobie sprawę, że jest to praktycznie niemożliwe, stąd też kosmetyki do cery naczynkowej, które po nałożeniu na twarz pozwolą normalnie funkcjonować.
Ponadto osobom obdarzonym przez naturę cerą naczynkową nie zaleca się sauny i gorącej kąpieli, picia gorącej kawy i herbaty, ostro przyprawionych potraw, odpada solarium i peelingi ziarniste. Warto za to do swojej diety wprowadzić więcej owoców i warzyw, a także suplementy bogate w witaminę C, K i PP.
Korzystne dla posiadaczek cery naczynkowej będą na pewno zabiegi kosmetyczne i maseczki wzmacniające i łagodzące naczynia krwionośne. Dla osób bardziej zamożnych świetną opcją okażą się zabiegi laserowe. Powoduje on obkurczanie naczyń krwionośnych. Drugim, skutecznym zabiegiem jest elektroliza. Polega na zamykaniu popękanych naczynek. Identyczne zalecenia stosuje się u osób borykających się z problemem pajączków na nogach.
Aby odpowiednio wybrać serię kosmetyków, zwróćmy uwagę przede wszystkim na kremy bezzapachowe, przeciwzapalne. Mają one chronić przed chłodem i przed podrażnieniami. Okazuje się, że pierwsze efekty można dostrzec już po miesiącu od stosowania właściwego preparatu.
Niestety posiadaczki cery naczynkowej powinny używać również specjalnych kosmetyków do makijażu. Warstwa odpowiednio dobranego fluidu i pudru odpowiednio zabezpiecza skórą przez zewnętrznymi czynnikami, które zagrażają naszej cerze.
Warto również wziąć pod uwagę różnego rodzaju maseczki do cery naczynkowej. Odpowiednie preparaty łagodzą charakterystyczne dla tego typu skóry dolegliwości. Dodatkowo wzmacniają naczynia krwionośne, zapobiegając ich rozszerzeniu i powstawaniu nieestetycznych zmian skórnych. Najbardziej popularne okazują się tutaj naturalne maseczki. Pomocnymi będą: siemię lniane, wyciągi z rumianku, jak i nagietek oraz skrzyp. Dodatkowo poleca się miód, kiwi, a nawet twarożek i śmietankę. Możliwości jest mnóstwo, a wcale nie trzeba wydawać na nie fortuny.
Niestety dla posiadaczek cery naczynkowej nie istnieje tak na prawdę jeden, długotrwały ratunek. Owszem, mankamenty można złagodzić, wybielić, ale w późniejszych stadiach pojawią się one na stałe. Mimo, że producenci oferują świetne rozwiązania, są one tylko krótkotrwałe. Najlepszy i najbardziej długotrwały efekt z pewnością uzyskamy po zabiegach laserowych, ale jak się okazuje nie jest on tani, a więc nie każdą z nas będzie na niego stać. Nie ma się jednak co przejmować. Każda z nas jest piękna na swój sposób i każda jest najlepsza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here