Malowanie rzęs

Malowanie rzęs to zabieg, jaki szybko dodaje elegancji. Tradycyjnym wytuszowaniem rzęs można wyprofilować kształt oka, stworzyć dookoła niego wizualną obwódkę. Na tyle widoczną, iż nie należeć już stosować cieni do powiek ani kredki. Więc tak istotny jest dobór właściwego tuszu do rzęs. Ważne znaczenie ma także sposób jego zakładania, ponieważ malowanie rzęs wbrew pozorom nie jest rzeczą prostą. Wygląd naszych rzęs w ogromnym stopniu zależy od tego, w jaki sposób zostaną przez nas pomalowane. Więc dobrze jest poświęcić na malowanie dłuższą chwilę oraz nie zostawiać go na ostatnie dwie minuty przed wyjściem
.
Dobór tuszu do rzęs
Aby odpowiednio pomalować rzęsy, powinnaś dobrać właściwy tusz. Na początek zastanów się, czego od niego oczekujesz. Zagęszczenia, podkręcenia a może przedłużenia? Zwróć także uwagę na wygląd własnych rzęs. Czy są duże, czy krótkie, pojedyncze czy gęste, łatwe do podkręcenia lub wrażliwe na działanie tuszu? Gdy chcesz otrzymać rezultat pogrubienia, dobierz grubą szczoteczkę z równo przymocowanymi włosami tej samej długości. Gdy Twoje rzęsy są rzadkie, dobierz szczoteczkę grubą oraz gęstą. Tymczasem do prostych rzęs doskonale nadaje się szczotka w kształcie łuku. Tusze do rzęs dzielimy na dwa typy: zwykłe oraz wodoodporne. Normalne tusze wybieraj na co dzień. Nie obciążą rzęs oraz szybko je usuniesz płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu. Tymczasem tusze wodoodporne wybieraj na wyjątkowe okazje, np. nocne zabawy czy kiedy jesteś w kraju, w jakim są ogromne upały, lub gdy idziesz na basen. Pamiętaj, iż tenże typ tuszu obciąża rzęsy. Do jego umycia stosuj specjalistycznych płynów czy środków na bazie oliwki. Tusze do rzęs dostępne są w wielu odcieniach, m.in.: czarnym, brązowym, niebieskim. Jednakże szczególnie znany jest czarny. On także pasuje dużej ilości pań. Podczas zakupu tuszu kierujmy się nie jedynie indywidualnymi preferencjami, lecz zwracajmy również uwagę czy tusz jest świeży. Nabywając w drogerii samoobsługowej dobierzmy tenże stojący głębiej na półce. Będziemy miały większą gwarancję, iż ktoś go wcześniej nie otwierał.

Jak malować rzęsy, aby otrzymać najdoskonalszy efekt?

Przed malowaniem rzęsy winny być umyte, na zatłuszczonych rzęsach tusz wolno wysycha oraz nieodpowiednio się trzyma. Więc także, do poprawek makijażu oraz demakijażu przed złożeniem tuszu zalecane są płyny micelarne o lekkiej konsystencji, nietłuste kosmetyki dwufazowe. Szczotka twojej maskary winna być dopasowana głównie do kształtu twojego oka oraz kondycji rzęs. Najpowszechniejszym modelem szczoteczki, jaki sprawdza się u większości pań jest szczotka dość krótka, o gęstym włosiu, ostro zakończona. Na szczotce nie winno zostać za dużo tuszu przed złożeniem kosmetyku na rzęsy. Za duża ilość tuszu spowoduje, iż makijaż będzie się rozmazywał, i na rzęsach tworzyły brzydkie grudki. Stosowany tusz do rzęs nie winien być stary. Gdy jedynie maskara zaczyna się rozwarstwiać oraz kruszyć, należy ją wymienić na świeżą. Tusz należy nakładać zaczynając od środka powieki. Wpierw pokryć należy zewnętrzną stronę rzęs i pozostałą ilością tuszu stronę wewnętrzną. Rzęsy należy zawsze pokrywać tuszem od ich nasady, aż po końce. Po niedługim obeschnięciu można ponowić malowanie następny raz lub pomalować tylko końcówki rzęs. Żeby zapobiec rozmazywania się tuszu na dolnych powiekach, malując dolne rzęsy należy odchylić brodę do tyłu. Zalotki stosuj zawsze przed pomalowaniem rzęs, nigdy po, ponieważ niezwykle mocno je to niszczy.

Malowanie rzęs – co wpływa na rzęsy?
Tusze już dawno przestały jedynie malować rzęsy. Obecnie są w stanie je zagęścić, przedłużyć, podkręcić oraz odżywić. Wszystko dzięki właściwemu wyborowi składników. Na wzmocnienie rzęs: witamina E, ceramidy, proteiny kaszmirowe, – na ich odżywienie: keratyna, woski roślinne, pszczele, – zwilżenie oraz utrzymanie sprężystości: prowitamina B5 (panthenol), chitosan, woski roślinne, pszczele, – pogrubienie: związki glinu, cząstki jedwabiu, kaszmiru, moheru, – nadanie blasku: silikon – wytrzymałość oraz przyczepność tuszu: cząstki lateksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here