laser

Naturalnym etapem gojenia się ran na skórze jest powstawanie blizn. Wszelkiego rodzaju blizny mogą stać się przyczyną uczucia dyskomfortu zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym. Standardowe plastyczne zabiegi często wiążą się z bólem, ponadto usuwanie blizn pooperacyjnych jest dość inwazyjne. Jednym z nieinwazyjnych rozwiązań jest usuwanie blizn laserem, z tego też powodu ludzie decydują się na wykorzystanie tej technologii.

Laserowe usuwanie blizn jest metodą, która skutecznie redukuje blizny niezależnie od ich wielkości, kształtu i wieku. Istnieje kilka rodzajów blizn. Wyróżniamy blizny potrądzikowe, pourazowe czy pooperacyjne. W każdym z tych przypadków jest możliwe zastosowanie technologii laserowej. Blizny potrądzikowe są bardzo poważnym i powszechnym problemem dotyczącym nie tylko młodych osób. Zmiany trądzikowe mogą pojawić się u nastolatków ale również u osób dorosłych.

Na rynku jest duża dostępność kosmetyków do pielęgnacji skóry trądzikowej, jednak niekiedy nie dają one satysfakcjonującego efektu, nawet po długim czasie i regularności stosowania. Co więcej, przyczynami powstawania blizn są niekosmetyczne próby pozbycia się ich poprzez takie zabiegi jak wyciskania/rozdrapywania zmian. Taki sposób niwelowania zmian trądzikowych skutkuje pojawieniem się stanów zapalnych skóry, co może w perspektywie czasu skutkować tym, że zostaną trwałe ślady. W takich sytuacjach miejsce zapalne na skórze wygląda nieestetycznie, powstają zagłębienia, zmienia się też koloryt skóry. Przebarwienia na skórze mogą stać się dużym problemem, nie tylko natury estetycznej ale też psychicznej. Na szczęście coraz częściej można skorzystać z nieinwazyjnych metod usuwania śladów po trądziku.

Jedną z takich technik jest zabieg z zastosowaniem laseru Genesis oferowany przez wrosinski.pl. By dokonać wyboru i indywidualnie dobrać rodzaj terapii należy rozpocząć od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. W specjalistycznym gabinecie Aestetic clinic w Poznaniu pacjenci mają do wyboru kilka metod leczenia blizn. Jest to między innymi laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe czy wreszcie bezinwazyjny laser Genesis. Dzięki temu, że gabinet oferuje szerokie spektrum metod i technik działania, możliwe jest łączenie wielu metod dla zwiększenia skuteczności.

Bez wątpienia obecność blizn i zmian skórnych różnej postaci nie sprzyja zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Nieestetyczne ślady, przebarwienia, wgłębienia na skórze mogą przyczynić się do niższego poczucia własnej wartości i niepewności w sytuacjach społecznych. Naprzeciw takim problemom wychodzi stale rozwijająca się medycyna estetyczna. Istnieje wiele metod redukcji i/lub usuwania blizn, są one również coraz bardziej powszechne. Warto zauważyć, że obecnie zabiegi kosmetyczne tego rodzaju mogą być nieinwazyjne i bardzo skuteczne. Gabinety medycyny estetycznej mają w ofercie wiele nowatorskich metod, jednak w dalszym ciągu laser uznawany jest za tą najbardziej skuteczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here