Czy to już problem z alkoholem

Alkoholizm jest popularnym uzależnieniem w społeczeństwie. Problem z alkoholem dotyka każdego człowieka, coraz częściej sięgamy po alkohol, gdy pojawiają się problemy w życiu prywatnym i zawodowym. Najbardziej cierpią bliscy i rodzina, ponieważ próbują ukryć problem lub sobie nie radzą z przekonaniem uzależnionego do podjęcia terapii.

Po czym poznać alkoholika?

Osoba uzależniona od alkoholu definiuje się alkoholikiem z powodu nadmiernego spożywania wysokoprocentowych trunków. Pierwsze objawy uzależnienia od alkoholu występują na początku uzależnienia i są to między innymi: ogromna chęć spożywania trunków bez okazji. Brak kontroli spożywania alkoholu polega na tym, że alkoholik nie jest w stanie odmówić spożycia trunku, jak i również nie jest w stanie przestać pić.

Picie alkoholu do takiego stopnia, aż alkoholik poczuje znużenie od dużej dawki promili. Zaniedbywanie obowiązków rodzinnych i zawodowych. Po nadmiernym spożywaniu alkoholu, które trwa od kilku miesięcy do kilkunastu lat, występują objawy abstynencji takie jak biegunka, drżenie mięśni, zaburzenia snu, zmiana nastroju, wymioty i padaczka. Z czasem objaw abstynencji przechodzi w niebezpieczne dla alkoholika objawy nadużywania alkoholu, pojawiają się w następujący sposób: marskość wątroby, zapalenie żołądka, niedożywienie i wyniszczenie organizmu, uszkodzenie układu nerwowego, zanik mięśni, wypłukanie organizmu z witaminy B1 i halucynacje. Końcowym objawem nadużywania alkoholu jest śmierć spowodowana wysoką ilością promili we krwi.

Gdy już znamy przyczyny, które powodują to, że popadamy w alkoholizm i znamy również objawy występujące z nadmiernego spożywania trunków wysokoprocentowych, zadajemy sobie pytanie, po czym poznać alkoholika?

Otóż alkoholika poznać można po tym, że pije codziennie bez podania przyczyny, ukrywa się ze swoim uzależnieniem, wmawiając bliskim, że nie jest alkoholikiem. Pije, gdy pojawia się mały problem w życiu rodzinnym i prywatnym, nie radzi sobie z emocjami, to też powoduje, że sięga do kieliszka, wmawiając sobie i innym, że to na poprawę humoru lub dla odprężenia. Ukrywa się ze swoim piciem, chowa butelki i puszki po alkoholu. Niekiedy zachowuję się agresywnie do domowników, jak i do obcych ludzi. Nie panuje nad fizjologią. Często przesypia całe dnie, wstając tylko po to, aby napić się alkoholu. Na imprezach narzuca tempo picia. Alkoholik pije często w samotności, twierdząc, że nikt go nie rozumie. Niekiedy zdarza się, że alkoholicy szukają kompanów do picia, sprowadzają do swojego domu obcych ludzi, jak i piją w różnych miejscach, zwanych melinami.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/naduzywanie-alkoholu-po-czym-poznac-alkoholika/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here