Najlepsze alternatywy dla plastiku

Plastik jest jednym z najokrutniejszych materiałów dla środowiska. Niszczy naturę i ma bezpośredni wpływ na przedwczesne wymieranie różnych gatunków – zwłaszcza tych żyjących w oceanach i innych wodach. Czym go jednak zastąpić? W końcu moment, w którym wymyślono plastik, był jedną z najwspanialszych chwil dla większości dużych firm, które szybko dostrzegły w nim ogromny potencjał i niemalże od razu zaczęły produkować z niego przeróżne produkty. Na szczęście nie ma rzeczy niezastąpionych. Alternatywą dla plastikowych słomek są chociażby biodegradowalne słomki papierowe. Istnieją jednak także inne substytuty plastiku. To na nich producenci powinni się opierać w dzisiejszych czasach.

Wbrew pozorom nawet taka słomka nie musi być wykonana wyłącznie z plastiku czy papieru. Ostatnio te akcesoria przeznaczone do spożywania napojów produkuje się również z… tytanu. Tytanowe słomki sprawdzają się rewelacyjnie! Ich główną zaletą jest to, że można z nich korzystać wielokrotnie. Nie są to produkty jednorazowe jak eko słomki papierowe. Z tytanowych przedmiotów można korzystać przez długi czas, a płaci się za nie tylko raz, dlatego jest to bardzo ekonomiczny i opłacalny pod względem finansowym wyrób. Tytanowe słomki powstały z myślą o tym, by można było zawsze nosić je przy sobie. Wystarczy mieć coś takiego zawsze w plecaku, aby nie musieć korzystać z plastikowych słomek oferowanych przez różne lokale czy bary.

Jest jeszcze jeden sposób na to, by spożywać napoje w sposób niezwykle wygodny i zarazem ekologiczny. Ekologiczne słomki z papieru oraz słomki tytanowe można też śmiało zastąpić kubkami z wbudowanymi słomkami. W tym przypadku wykonuje się je przeważnie z metalu. Czasami też tworzy się je z plastiku, ale różnica polega na tym, że są one wielorazowego użytku. Same lokale gastronomiczne wspierają tę zmianę. Coraz częściej proponują klientom przygotowywanie napojów w ich własnych kubkach. Warto spytać w kawiarni, czy istnieje taka możliwość. Napój, do którego nie zostanie dodany kubek, przy okazji będzie mniej kosztować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here