dobre jedzenie

Efekt jojo jest bardzo niekomfortowym zjawiskiem, które może spotkać każdą odchudzającą się osobę. Częste wahania masy ciała, zmiany w wadze, chudnięcie, przybieranie na wadze i kolejne chudnięcie sprawiają, że powoli podupadamy na zdrowiu, a nasze ciało i skóra tracą dobrą kondycję. Jak podejść do procesu odchudzania, aby był nie był to tylko jednorazowy efekt?

Dlaczego efekt jojo występuje?

Efekt jojo to bardzo złożony proces, najczęściej występuje u osób z duża nadwagą bądź otyłością, które bardzo szybko zaczęły tracić na wadze. Efekt jojo jest nieunikniony, kiedy takie osoby, po zdobyciu wymarzonej sylwetki, nagle powracają do starych, niezdrowych nawyków żywieniowych. Wiadomo, że okres intensywnej diety, trzymanie się liczby posiłków, pilnowanie godzin jedzenia czy aktywność fizyczna nie zawsze należy do przyjemności, zwłaszcza, kiedy żyło się całkiem odmiennym stylem życia, jednak musimy pamiętać, że kiedy schudniemy, to efekt smukłej sylwetki nie utrzyma się bez dalszej ciężkiej pracy. A wiele osób o tym zapomina, powraca do starych nawyków, przez co szybko zaczyna tyć z powrotem. Bywa też tak, że odchudzone osoby zaczynają jeść nawet dwukrotnie więcej, przez co cały proces przyspiesza.

Po pierwsze – umiar

Po zakończeniu okresu odchudzania absolutnie nie można wracać do nawyków żywieniowych, które doprowadziły do otyłości. Dawną dietę, nieakceptowane produkty, fast – foody, itp. trzeba odrzucić w kąt. Okres odchudzania nie był tylko po to, aby zmienić nasze ciało, ale również po to, aby pokazać, jak inaczej człowiek powinien się odżywiać. Z tych wskazówek powinno się korzystać także po zakończonym odchudzaniu, aby nadmierne kilogramy nie powróciły ze zdwojoną siłą i w szybszym tempie. Z tego powodu trzeba zachować umiar – nie jeść wtedy, kiedy tylko ma się a to ochotę, unikać doprowadzania organizmu do nadmiernego głodu, który prowadzić może do obżarstwa – i pamiętać o regularnych, zdrowych, zbilansowanych posiłkach, które to dostarczą organizmowi potrzebnej energii.

dieta

Jeśli utrzymanie regularnego przyrządzania posiłków jest problemem, zawsze można powierzyć tę pracę cateringowi dietetycznemu, który codziennie będzie dostarczał pod drzwi gotowe zestawy posiłków na cały dzień. Aby wybrać najlepszy catering dla siebie, wystarczy skorzystać z serwisu internetowego dietly.pl, który na podstawie podanego miejsca zamieszkania, skompletuje wszystkie możliwe firmy cateringowe, porówna oferty oraz pomoże wybrać najkorzystniejszą z nich.

Po drugie – aktywność fizyczna

W uniknięciu efektu jojo na pewno pomoże regularna aktywność fizyczna. Mając chwilę wolną warto wyjść na basen, na spacer do parku czy nawet porobić kilka przysiadów przed telewizorem oglądając swój ulubiony serial. Ważne, aby nie przeznaczać swojego wolnego czasu na siedzenie i nic poza tym.

Po trzecie  – całkowita zmiana życiowych nawyków

Zdrowa dieta nie może być tylko wymysłem na chwilę. Aby zatrzymać jak najdłużej efekty odchudzania oraz uniknąć efektu jojo trzeba zmienić tryb myślenia. Zdrowa dieta z dowozem powinna być fundamentalną zmianą, prowadzącą nie tylko do smukłej sylwetki, ale także do dłuższego, zdrowszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here