Odżywka na włosy

Szampon oraz odżywka to standardowy niezbędnik kosmetyczny, umożliwiający utrzymać włosy w odpowiedniej formie. Odżywka, to zaraz po szamponie, najistotniejszy kosmetyk do pielęgnacji włosów. Ma za zadanie nie jedynie odżywić włosy, a również nadać im połysk, elastyczność oraz sprawić, iż będą się łatwiej rozczesywały. Dobrze, gdy szampon oraz odżywka są z jednej grupy produktowej, wówczas będą miały silniejsze działanie. Odżywkę do włosów winno się nakładać codziennie czy po każdym oczyszczeniu włosów – w przeciwieństwie do masek, jakie starczy używać raz w tygodniu. Jeśli chcemy, aby swoja fryzura była zdrowa oraz lśniąca, niczym po wyjściu z salonu fryzjerskiego, należałoby zaopatrzyć się w najwłaściwsze odżywki do włosów fachowej firmy.

Najlepsza odżywka na włosy – jak dobrać?
Odpowiednia odżywka nie winna obciążać włosów. Winna je odżywiać oraz powodować, iż będą wyglądały na zdrowe oraz mocne. Zwracaj uwagę na składy artykułów: SLSy, alkohol oraz parabeny lub sobie daruj, lub niech będą ich małe ilości. Dobrze gdy zawierają ceramidy, glicerynę oraz miód. Istotna uwaga: chociażby, jeśli znalazłaś już własną ukochaną odżywkę do włosów, należałoby ją raz na pewien czas zmieniać (oraz po 2-3 miesiącach do niej wrócić). Włosy, identycznie jak skóra twarzy, szybko przyzwyczajają się do danych składników oraz po pewnym okresie przestają na nie reagować tak jak powinny, więc odżywka przestaje być tak efektywna jak na początku.

Odżywka do włosów suchych
Włosy suche są wynikiem licznego malowania, i szczególnie rozjaśniania. Jednym słowem przypominają one siano. Dodatkowo jeśli przy zabiegach pielęgnacyjnych na włosy suszymy je gorącym powietrzem i prostujemy to tym bardziej musimy zwracać na nie uwagę. Pamiętajmy, iż efekty działania środków stymulujących włosy suche widać po dłuższym okresie stosowania. Przede wszystkim usprawnia się odporność mechaniczna, zwilżenie włosów oraz dochodzi do uzupełnienia ubytków struktury. Suche włosy są skłonne do łamania się. Wielokrotnie kłopot suchych włosów występuje w podłożu wrodzonym. Wywołane jest wykorzystywać działającą gospodarką gruczołów łojowych, jakie słabo realizują własną rolę. Inną ważną sprawą jest brak dobrze zbilansowanej diety lub kłopot ze środowiskiem pasożytniczym w naszym organizmie. Na formę włosów oddziałują elementy środowiskowe takie jak: wentylacja, chłodne powietrze w zimowym czasie w naszych domach, intensywna ekspozycja włosów na światło. Włosy suche są szorstkie w dotyku, i podczas ich mycia widać jak ułamane końcówki padają na ziemię. Ponadto mają tendencję do elektryzowania się. Więc praca z tegoż typu włosami jest niezwykle skomplikowana. Tu sprawdzą się odżywki bogate w oleje. Na przykład olej arganowy zawierający wielonasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym zagwarantuje włosom właściwe zwilżenie. Przyda się także odżywka zawierająca witaminę E, jaka idealnie nawadnia włosy.

Odżywka bądź serum do włosów?
W normalnej pielęgnacji należałoby sięgnąć po serum wzmacniające do włosów. W przeciwieństwie do standardowej odżywki, środek tego rodzaju znacznie polepsza jakość włosów zaraz po pierwszym wykorzystaniu, co zapewnia duża koncentracja elementów czynnych. Dzięki delikatnej recepturze nie działa obciążająco oraz z przeznaczeniem może być stosowany na całkowitej długości włosów, zacząwszy od nasady, aż po same końce.

Doskonałej klasy środek tego rodzaju zagwarantuje włosom odpowiednie zwilżenie, szybko je wzmocni, usuwając kłopot łamliwości oraz rozdwojonych końcówek. Co więcej, uprości rozczesywanie oraz zapobiegnie elektryzowaniu, i również puszeniu się włosów. Działa więc wszechstronnie. Systematyczne używanie kosmetyku w formie serum spowoduje, iż włosy staną się gładsze i bardziej lśniące. Nabiorą sprężystości oraz łatwiej zaczną się układać.

Naturalne odżywki do włosów więc jakie?
Te, jakie naszpikowane są ekologicznymi elementami, najlepiej ekstraktami: rycynowym, kokosowym, arganowym, z czarnuszki. Gdy w twojej drogerii nie ma takich odżywek, możesz zakupić ową najzwyklejszą oraz sama dodać do niej ważne składniki. Większość z nich dostaniesz w aptece – dołącz do standardowej odżywki parę kropel olejku, i zaraz po tygodniu wykorzystywania zobaczysz różnicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here