pajączki na nogach
fot. pixabay.com

Pajączki na nogach to inaczej wenulektazje, które oznaczają tworzenie się siateczek rozszerzonych naczyń. Pielęgnowanie pajączków na nogach powinno się opierać na dostarczaniu im środków wzmacniających oraz obkurczających, które na nie wpłyną. Jak o nie dbać? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/metody-na-pajaczka-jak-zlikwidowac-popekane-naczynka-na-nogach/

Pajączki

Rozszerzone naczynka na nogach mogą być dwurodzajowe. Jednym z nich są pajączki, które nazywa się pajączkami śródskórnymi, określa się je jako teleangiektazje, a więc poszerzone do średnicy mniej więcej milimetra naczynka włosowate, które zlokalizowane są tuż pod skórą. Nazwa wzięła się stąd, iż przypominają one pajęcze odnóża. Mają one kolor niebieskosiny, a nawet brunatnoczerwony. Nie są wyczuwalne palcami w kontakcie ze skórą.

Innym rodzajem pajączków jest również siateczka podskórna, a więc cienkościenne żyłki siatkowate, które znajdują się w głębszej warstwie skórnej, a także pod wpływem różnych czynników poszerzają się do około trzech milimetrów, co tworzy na skórze niebieską siateczkę. Mogą się pojawiać na łydkach, a także na udach.

Przyczyną ich powstawania jest otyłość i nadwaga, a także brak ruchu, ekspozycja na słońce bez ochrony przed nim oraz dojrzały wiek.

Jak sobie z nimi radzić?

Istnieje kilka sposobów na to by sobie radzić z pajączkami. Jednym z nich jest skleroterapia piankowa Tessariego, która polega na wstrzykiwaniu do naczynka spienionego środka farmakologicznego. Zamyka ona przepływ krwi oraz pozwala siatce pajączków zniknąć.

Można również zdecydować się na laser pulsujący, którego światło jest pochłaniane przez czerwony barwnik krwi oraz niszczy od środka ścianki naczynka, a po pewnym czasie jest nawet pochłaniane przez sąsiadujące tkanki.

Innym sposobem na walkę z pajączkami jest elektroagulacja, która opiera się na stosowaniu prądu, który ścina białko w naczyniach krwionośnych, a te następnie pozostają wchłonięte przez układ limfatyczny, a następne wydalone.

Przeczytaj też: http://www.zwiazekidealny.pl/jak-sie-pozbyc-rozstepow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here