Dystrybutor surowców kosmetycznych

Skuteczność kosmetyków to wypadkowa receptury, surowców oraz technik produkcyjnych. Dlatego firmy kosmetyczne przykładają ogromną wagę do każdej z nich. Kluczowym ogniwem w całym łańcuchu są dystrybutorzy surowców. Co warto o nich wiedzieć?

Dystrybutor surowców kosmetycznych – czego poszukują producenci?

Produkcja kosmetyków wymaga bazy rozmaitych surowców kosmetycznych. Każdy z nich posiada określone właściwości, które przydają się podczas tworzenia konkretnego preparatu. Najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na surowce pochodzenia naturalnego. To one posiadają najwięcej substancji odżywczych. Są także w pełni bezpieczne dla człowieka. Sięgając po takie produkty możemy być spokojni o ich działanie. Nie musimy się także obawiać reakcji alergicznych. Surowce możemy podzielić na kilka grup. Związki powierzchniowo czynne pomagają usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Część hydrofilowa takiej substancji jest rozpuszczalna w wodzie, a hydrofobowa w olejach. Taka budowa pozwala obniżyć napięcie powierzchniowe i międzyfazowe.

Ekologiczne kosmetyki – co zawierają?

Rolę tego rodzaju związków powierzchniowo czynnych pełnią substancje naturalne, takie jak cholesterol czy pszczeli wosk. Konsumenci zdecydowanie rezygnują bowiem z preparatów zawierających sztuczne dodatki. Są one nie tylko nieskuteczne, ale i mogą wywoływać wspomniane już wcześniej reakcje alergiczne. Wosk pszczeli jest natomiast surowcem stosowanym od ponad dwóch tysięcy lat. Wykazuje działanie emulgujące, co jest skrzętnie wykorzystywane przez producentów. Innym ciekawym surowcem jest lecytyna. Dodanie jej do produktu poprawia przenikanie aktywnych składników w głąb skóry. Nie dziwi więc fakt, że znajdziemy ją w różnego rodzaju kremach, balsamach czy maseczkach. Niezwykle pomocną substancją będzie też lanolina. Potrafi ona pochłaniać nawet trzy razy więcej wody w stosunku do swojej objętości. Kosmetyki naturalne muszą także posiadać składniki odpowiedzialne za powstrzymywanie rozwoju bakterii. W przeciwnym razie preparaty szybko ulegałyby zepsuciu i traciły po otwarciu swoje właściwości.

Dystrybutor surowców kosmetycznych – kto oferuje surowce roślinne?

Naturalne konserwanty pozyskuje się z roślin. To one gwarantują stabilność mikrobiologiczną kosmetyków. Zaliczamy do nich chociażby olejki eteryczne. Pozyskuje się je z różnych części roślin – kwiatów, owoców, a nawet korzeni. To pokazuje, jak bardzo zróżnicowana jest dystrybucja surowców kosmetycznych. Warto współpracować z firmami, które spełniają wszelkie normy krajowe i unijne. Bez problemu takie informacje sprawdzimy w sieci. Bez wychodzenia z biura możemy porównać oferty wielu dystrybutorów i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Jedną z firm znajdziesz klikając w ten link http://oqema.pl/. Dystrybutor surowców kosmetycznych oferuje najczęściej rozmaite produkty. Każde z nich są efektem współpracy z m.in. gospodarstwami ekologicznymi. Aby dany surowiec wykazywał pożądane właściwości, musi być pozyskany od roślin uprawianych bez dodatku sztucznych nawozów. Dlatego właśnie tak ważny jest odpowiedni research w tym temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here