szampon do włosów rozjaśnianych

Rozjaśniane włosy są najtrudniejszym oraz szczególnie wymagającym typem włosów. Ich pielęgnacja oraz stylizacja potrzebują czasu oraz dokładności, więc tak istotny jest odpowiedni szampon do włosów rozjaśnianych dedykowany do normalnej pielęgnacji. Włosy rozjaśniane wymagają szczególnej, starannej opieki. Zniszczone wytrawianiem odcienia stały się wrażliwe, jałowe, zmierzwione. Podstawowe zadanie w pielęgnacji włosów rozjaśnianych to zwilżanie. Włosy, z jakich został usunięty normalny barwnik, są szczególnie wrażliwe na oddziaływanie elementów zewnętrznych. Wymagają subtelnego czyszczenia, silnej regeneracji oraz oszczędnego modelowania. Jest to mechanizm długotrwały, zatem należy być cierpliwym. Prócz pielęgnacji włosów rozjaśnianych za pomocą kosmetyków należałoby także dodać parę pozytywnych składników do własnej diety.

Rozjaśnianie włosów a szampon do włosów rozjaśnianych
Rozjaśnianie włosów wykorzystywane jest zarówno u pań, jakie marzą o zupełnie jasnych włosach, jak również u tychże, jakie chciałyby zmienić odcień włosów na jaśniejszy, chociażby gdy docelowo nie jest to blond. Rozjaśnienie ciemnych włosów skutkuje pojawieniem się na nich wielu kolorów brązu oraz rudości, jakie muszą zostać przykryte inną farbą. Rezultat wielokrotnie jest ciężki do założenia, na włosach mogą pojawić się odcienie młodzi czy żółci. Po takich zabiegach włosy są suche, wielokrotnie kruche oraz ciężkie do zdyscyplinowania. W wypadku blond włosów natychmiast pojawia się zauważalny odrost włosów naturalnych, i sam odcień z upływem czasu zmienia się – wchodzi w kolory żółci, rudego, i u poniektórych kobiet także w kolor zieleni. Wyjściemn z takiego kłopotu są profesjonalne szampony, jakie zastąpić mają wykorzystywane do owej chwili płukanki. Rozjaśniane włosy przeważnie są bardzo osłabione, więc poza standardową pielęgnacją w domu należałoby pomyśleć o zabiegach regenerujących włosy wykonywanych w salonach fryzjerskich. Należy także skonsultować z fryzjerem samo cięcie fryzury, tak, aby wybrać najodpowiedniejszą do typu włosów. Taką, jaka nie będzie wymagała licznego używania prostownicy czy lokówki.

Regeneracja włosów pomiędzy rozjaśnianiem
Kiedy pierwsze rozjaśnianie masz już za sobą wymagasz szybkiej regeneracji włosa oraz naprawy jego zwilżenia. Powszechnie stosuj odżywkę podczas kąpieli i ponadto aerozol bez spłukiwania, jaki rozpylisz od połowy głowy po same końce. Nie żałuj artykułów nawadniających, gdyż rezultaty musisz otrzymać szybko. Unikaj słońca oraz gorącej wody, jaka zwiększy osuszenie fryzury. Gdy twoje włosy są w rzeczywiście kiepskiej formy przetestuj jeden z patentów pań o niesfornych włosach oraz myj je odżywką. Szamponu użyj jedynie raz przed zabiegiem powtórnego rozjaśniania, aby umyć z powierzchni włosa pozostałości produktu zabezpieczających łuski. Wykorzystaj parę dni przerwy między rozjaśnianiem na porządną regenerację włosów.

Jak nawilżać włosy rozjaśniane?
Umyj włosy łagodnym szamponem oczyszczającym o kwaśnym pH czy szamponem dla dzieci. Na wysuszone ręcznikiem włosy nałóż proteinową maskę (np. z jedwabiem, kolagenem, elastyną, kaszmirem, keratyną czy mleczkiem pszczelim). Nałóż czepek oraz ręcznik. Umyj po 30 – 40 minutach. Na mokre włosy zaaplikuj odżywkę bez spłukiwania. Powinny to być artykuły, w jakich składzie znajdują się humektanty, więc związki nawilżające mające zdolność pochłaniania HAO, np. aloes, gliceryna, miód, mocznik. Kolejnym niezbędnym elementem są emolienty, jakie uniemożliwiają parowanie wody z włosów, np. oleje, woski, mleko. Regularnie trzyj we włosy naturalne oleje, takie jak na przykład olej arganowy, olej rycynowy, olej kokosowy, olej awokado, olej lniany. Gdy jesteś poza domem, nawadniaj końcówki jedwabiem w płynie czy mgiełką. Można je kupić w niewielkich, wygodnych pudełkach.

Sposób na zniszczone włosy po rozjaśnianiu
Odnowę włosów po rozjaśnianiu zagwarantuje wykorzystywanie dokładnie wzmacniających maseczek, chociaż raz w tygodniu. Na mokre kosmetyki nakłada się kosmetyk oraz pozostawia go na włosach przez blisko 30 minut. Dla efektywniejszego rezultatu głowę można pokryć ręcznikiem, i chociażby ogrzewać go nieco suszarką. Wzmacniające maski zawierają w sobie, np.: aloes, olejek arganowy, migdałowy, kokosowy, z pestek moreli i glicerynę lub keratynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here