Makijaż permanentny

Każda kobieta chce się czuć pięknie od razu po wstaniu z łóżka.
Poświęcamy mnóstwo czasu na to, aby poprawiać nasz wygląd. Jedne kobiety robią sobie rzęsy, inne malują się na każde wyjście z domu, przedłużamy paznokcie czy wykonujemy makijaż permanentny.
Makijaż permanentny jest to stały makijaż (zazwyczaj ma około pięciu lat żywotności, później ulega powolnemu wybarwianiu). Polega on na wprowadzeniu pod skórę wybranego miejsca odpowiednich pigmentów. Makijaż permanentny możemy spokojnie nazwać czasowym tatuażem. Taki makijaż jest stosowany najczęściej do stałego umalowania brwi, ust czy dolnej lub górnej powieki oka. Dobrze wykonany makijaż permanentny wygląda bardzo naturalnie. Taki zabieg cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet. Makijaż permanentny brwi poprawia kolor (brwi stają się wyraźniejsze) ulepsza kształt i jest świetną alternatywą dla wykonywania koloryzacji brwi popularną henną.
Zaletą takiego makijażu jest zdecydowanie jego długa żywotność. Efekt utrzymuje się od dwóch do nawet pięciu lat. Jego żywotność zależna jest od jakości wykonania. Przy makijażu permanentnym brwi możemy wyróżnić kilka metod:
– efekt mocnego makijażu- pełne całkowite cieniowanie brwi o mocnej końcówce, a delikatnej nasadzie. Widoczny mocny kształt i kolor tak zwana metoda to ombre.
– naturalny efekt czyli brwi, których kształt tworzą pojedynczo narysowane włoski.
– microblading czyli bardzo delikatne włoski narysowane piórkiem na całej powierzchni brwi.
Ten ostatni jest z pewnością najbardziej naturalny i wciąż najczęściej wybierany wśród kobiet.
A co jeśli makijaż zostanie wykonany nieprawidłowo ? Przy wykonaniu może zostać dobrany za ciemny kolor, który wygląda bardzo nienaturalnie lub kształt jest źle wyrysowany.
W sytuacji tego drugiego makijaż możemy poprawić jedynie kolejną wizytą w salonie i korektą brwi.
Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi ?Jest jedna metoda umożliwiająca rozjaśnienie zbyt ciemnego koloru. Tym sposobem jest dorysowanie na nich jasnych i ciemnych włosków. Ciemne plamy rozjaśnia się jasnym pigmentem i stopniowo brwi ulegają rozjaśnieniu.
Dorysowane jasne włoski stwarzają wrażenie trójwymiarowych i brwi wyglądają zdecydowanie lepiej.
Przy korekcie koloru brwi musimy niestety pamiętać, że jedna wizyta w salonie może nie wystarczyć.
Jeśli makijaż jest wykonany w nieprofesjonalny sposób czyli zbyt daleko odbiega od naturalnego kształtu brwi jedynym sposobem na poprawienie wyglądu brwi jest jego usunięcie specjalistycznym laserem.
Przy podjęciu decyzji o wykonaniu jakiegokolwiek makijażu polegającego na pigmentacji musimy koniecznie pamiętać o tym, by zabieg wykonywała osoba kompetentna i specjalnie przeszkolona.
Przy wyborze kosmetologa, który wykona nam taki zabieg warto zapytać o certyfikaty ze szkoleń i kursów.
Należy także sprawdzić czy kosmetyczka używa sterylnych, zapakowanych narzędzi, które powinny być jednorazowe.
Żeby makijaż wyglądał dobrze i nie uległ zniszczeniu podczas wygajania trzeba pamiętać także o odpowiedniej pielęgnacji. Całkowity czas gojenia się brwi po zabiegu wynosi około czternastu dni. Po około trzech dniach po zabiegu zaczyna się wyłuszczać naskórek. Mogą wystąpić także strupki, których pod żadnym pozorem nie wolno odrywać, ponieważ mogą wystąpić stałe blizny, które pogorszą wygląd makijażu.
Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego brwi skóry nie można drapać, pocierać ani myć mydłem. Najczęściej polecanym kosmetykiem do pielęgnacji brwi po zabiegu jest zwykła wazelina kosmetyczna. Taka wazelina to koszt około trzech złotych. Brwi można także natłuszczać maścią z witaminą E. Taka maść nawilża skórę i pomaga ją ochronić. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra po makijażu bardzo szybko się wygoi, a efekt będzie zniewalający.
Profesjonalna linergistka z pewnością rozwieje wszelkie obawy i przedstawi wszystkie zalety posiadania makijażu permanentnego brwi.
Jest to z pewnością świetna alternatywa dla osób korzystającego z henny, ponieważ efekt jest bardziej naturalny, a przede wszystkim o wiele bardziej trwały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here