Sprawdzone sposoby na zagęszczenie włosów

Częstym problemem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jest nadmierne wypadanie włosów. Jak dzięki odpowiedniej pielęgnacji można zagęścić i wzmocnić włosy?

Przyczyny wypadania włosów

Jest wiele różnych przyczyn wypadania włosów. Są to nie tylko zmiany hormonalne, lecz także stres, dieta, która jest uboga w witaminy i minerały, a także promieniowanie UV, zmiana klimatu, osłabienie organizmu po chorobie i nieprawidłowa pielęgnacja włosów. Człowiek każdego dnia traci około 100 włosów i jest to naturalny proces. Kiedy jednak wypadanie włosów jest nadmierne, długotrwałe i do tego włosy są osłabione, to warto udać się do specjalisty – trychologa – i podjąć odpowiednie działania.

Sposoby na zagęszczenie włosów

Na cienkie i rzadkie włosy pomóc mogą domowe wcierki oraz płukanki. Najbardziej znaną wcierką jest ta na bazie kozieradki, która przyspiesza porost włosów oraz unosi je u nasady. Wcierki należy stosować przed myciem włosów. Musisz dokładnie wetrzeć ją w skórę głowy i pozostawić na 2–3 godziny, a następnie umyć włosy szamponem. Może to być na przykład szampon na porost włosów.

Innym rozwiązaniem są płukanki, spośród których najbardziej znana jest ta octowa. Wykorzystanie octu do płukania włosów wzmocni ich cebulki i pobudzi krążenie oraz ureguluje wydzielanie sebum. Taką płukankę należy zastosować po dokładnym umyciu głowy szamponem, na przykład może to być szampon na wypadanie włosów, ale jeszcze przed nałożeniem odżywki.

Kolejne rozwiązanie to domowe maseczki na włosy, które, tak jak szampony na porost włosów, nadają im blask i sprawiają, że szybciej rosną. Najlepszym rozwiązaniem może być maseczka z olejem rycynowym. Aby ją przygotować, wymieszaj olej rycynowy w proporcji 1:1 z innym wybranym olejem albo dodaj kilka kropli do jednej porcji zwykłej maseczki, a następnie nałóż na włosy.

Pomóc może również olejowanie włosów. W tym celu na mokre albo suche włosy musisz nałożyć olej do włosów, który będzie dostosowany do ich porowatości. Następnie głowę owija się folią albo zakłada czepek, najlepiej na całą noc. Rano nakłada się ulubioną maseczkę albo odżywkę i myje włosy.

Masaż głowy to kolejny ważny etap w przyspieszeniu porostu włosów. Mycie nie powinno polegać tylko na tym, że nakłada się szampon przeciw wypadaniu włosów, a następnie spłukaniu go. Najlepiej podczas mycia wykonać masaż głowy – należy to robić delikatnymi i najlepiej kolistymi ruchami. To pobudzi cebulki do wzrostu, a do tego uniesie włosy u nasady.

Poza tym warto do mycia włosów stosować naturalny szampon do włosów przeciw wypadaniu. W jego składzie bardzo często można znaleźć biotynę, witaminy z grupy B, a także witaminę A oraz C, które korzystnie wpływają na porost włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here